Naturismus.cz
Naturismus.cz
Naturismus.cz
Úvodní stránka
Něco o mě
Nudistická pláž Brno
Cestopis: j. Silva 10
Lodní deník Silva 11
Názor a postřehy
Články z tisku
Odkazy
Kontakt
Brno a naturismus
N organizace Brno?
N wellness Modřice
N aquapark Brno
N Riviera Brno
ATC kemp Merkur
Historie n-plavání
Organizace
ČFN
SNO - Ostrava
FKK kemp Úštěk
Jak založit n-pláž
Světové organizace
Akce
Naturista.cz
Sauňáci.cz
Nuda lokality ČR
Natur. tábor 2013?
Chat
Naturistický chat
Dokumenty k tisku
Dokumenty k tisku
Reklama
Wellness Modřice
Naturista.cz - Přirozená radost ze života
FKK kemp Úštěk
Saunaci.cz - Přirozená radost ze života
Česká Asociace Saunérů
SUNATUR - Cestovní kancelář pro naturisty
Naturtravel.cz - Cestovní kancelář pro naturisty
Asociácia slovenských naturistov
Anděl rovnováhy
Už to máš | Když hledáš a nenacházíš
Božská Tantra - tantrické masáže, tantrická setkání a kurzy pro ženy.
Stella Adi Lalla Krenčejová
Denisa Říha Palečková - lektorka v oblasti vědomé sexuality a intimity.
Škola Umění milování - objevte kouzlo Umění milování!
Mini-mlékárna s farmářskými mléčnými výrobky ze syrového mléka v bio kvalitě.
Prýgl.net
Levné ubytování
Integrovaný Dopravní Systém Jihomoravského Kraje
Integrovaný Dopravní Systém
Klub Českých Turistů
Turistika na boso
Chůze po žhavém uhlí - Teambuilding a osobní rozvoj
Turistický deník
Kuřákova plíce
Stydlivý měchýř - Největší český portál o parureze
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Ikonky pro web
Ikonky pro webVyhnání z ráje

Vyhnání z ráje Upřímně lituji všechny nudisty kteří účinkovali ve filmu Vyhnání z ráje. Když jsem se šel podívat na tento film od režisérky Věry Chytilové, tak jsem měl představu, že to bude nějaký příběh z prostředí nudistických pláží. Film který vyzvedne nudismus a naturismus více do podvědomí lidí, kteří nudismus a naturismus považují za něco neslušného a ukáže jim, že se jedná o naprosto normální a přirozenou věc. Ale to co jsem viděl bylo něco otřesného a ponižujícího vůči účinkujícím nudistům! Oni se obětovali, a ve filmu se ukázali úplně nazí zač by si jiní lidé účtovali buď nehorázné honoráře nebo by na toto nikdy nepřistoupili! To byl film, který nudisty a naturisty doslova ponižoval a urážel! Protože, ukázat se před kamerou úplně nahý a ještě nechat na sebe řvát, nechat se urážet a ponižovat, na to bych nepřistoupil ani za ten nejtučnější honorář. Řvát (křičet) na někoho dokáže téměř každý, ale svléknout se před kamerou úplně do naha to už každý nedokáže, protože se stydí a bojí se toho, co by tomu řekli lidé kteří ho/ji znají. Přesto že jsem naturista a jsem řádným členem ČMFN a mám rád nahotu, tak mám ale i svoji hrdost! Byl to pro mě, ale určitě i pro ostatní lidi, kteří se také rádi v parném létě koupou, sluní a chodí bez plavek a oblečení snad nejponižující film, který jsem kdy viděl! Zajímalo by mě jak by se na jejich místě cítila paní režisérka a všichni oblečení okolo.

Naturismus.cz
Vyhnání z ráje Vyhnání z ráje
Nudistův pochod

Nahota je přirozená a všichni to musí pochopit. Nudista Stephen Gough v botách, ponožkách a s batohem na zádech, pouze s těmito věcmi loni vyrazil na cestu pěšky po Velké Británii. No a to proto, aby udělal trošku osvěty v oblasti která zůstává tak trochu tabu.

Jeho nudistická pouť ale teď končí a dál muž v uvozovkách byl zatčen a za mřížemi stráví prý 3 měsíce za narušování veřejného pořádku.

Odvysíláno 9.1.2004 ve 14:20 hod. na radiu Frekvence 1. Naturismus.cz

Ve Španělsku vznikne nudistická diskotéka

Ve Španělsku vznikne nudistická diskotékaZdroj: Foto ČTK, Autor: Gérard Gratadour

MADRID 14. září | 13:42 Ve východním Španělsku bude o víkendu otevřena první evropská nudistická diskotéka. Pro začátek se zde příznivci nudismu budou scházet jednou za měsíc, později ale majitel podniku plánuje pořádat taneční párty pro naháče každý týden.

"Bude to místo, kde si budete moci dát drink, zatancovat, poslouchat hudbu, popovídat si s přáteli i poznat nové lidi," píše katalánská nudistická společnost o plánovaném zprovoznění netradičního nočního klubu v městě Corneall.

Španělsko je známé svými nudistickými aktivitami. Letos v létě odsud například odstartovala týdenní výletní plavba pro vyznavače nahoty, jíž se ve vodách Středozemního moře zúčastnilo 450 lidí. Minulý víkend se zase poblíž severošpanělské Sopelany vydalo 150 nudistů na pětikilometrový běh po pláži.

čtk

Převzato ze serveru lidovky.centrum.cz 14.9.2004.
Naturismus.cz

Koupaliště jako msta

Koupaliště jako mstaLéto začíná být nejprotivnějším ročním obdobím, ale souboj s ním prohrávám. Plíživě žhne od poloviny května, naplno peče v červnu. Když rtuť teploměru oblízne třicítku, je těžké hledat osvěžení. Pomáhá voda. Kdo hledá v lůně přírody, zapláče. Člověk sype do praček kilogramy fosfátů, tak ať se nediví mstě. Odplatě v podobě zelené kaše místo křišťálové vody v jezerech či přehradách. Kde se zachránit? Největší pomstu na sebe lidé vyrobili sami. Říká se jí koupaliště. Koncentrace živého masa na centimetr čtvereční tam dosahuje neúnosných hodnot. Odpadkové koše milují vosy, betonový povrch osídlují plísně. Život na koupališti plyne podle provozního řádu a otvírací doby, ale všichni se tváří svobodně a oddechově. Dobře tomu tak. Za sobectví a pohodlnost platíme v létě zajetím v chlorovaném teráriu.

Robert Klos

Otisknuto v deníku Rovnost v pátek 27.5.2005.

Naturismus.cz

Britský naháč i přes obtíže došel do cíle

Britský naháč i přes obtíže došel do cíle

Stephen Gough ukončil po sedmi měsících svou pouť propagující nahotu.

foto: ANANOVA

Stephen Gough (44), který se vydal na cestu Velkou Británií, aby propagoval nudizmus, se na své pouti setkal s překážkami. Nadávali mu spoluobčané, několikrát ho zatkla policie a jednou to už vypadalo, že do cíle vůbec nedojde. Přes četná úskalí však ve čtvrtek se slávou na severu Skotska, kde ho čekal potlesk místních obyvatel, svou misi zdárně zakončil.

LONDÝN - Gough zahájil osvětový pochod dlouhý 1 400 kilometrů v polovině minulého roku na jihozápadě Anglie. Na cestu se vydal jen v kloboučku, ponožkách, botách, s hodinkami na ruce a s ruksakem na zádech.

Pouť trvající sedm měsíců se protáhla zejména kvůli několika pobytům na policejních stanicích a soudním přelíčením. Kromě toho rovněž strávil dva měsíce za mřížemi za narušování veřejného pořádku.

V osvětě hodlá pokračovat
"Musím si rozmyslet, co podniknu dál," prohlásil naháč, když dorazil do cíle, a vyjádřil naději, že jeho protestní kampaň přispěje k uklidnění euforie vůči nahotě.

Začátkem ledna, když stál naposledy před soudem, se oháněl nezvratným právem jedince na svobodný projev, jak to zaručuje norma o lidských právech. "Žádný zákon neříká, že nikdo smí nebo nesmí chodit bez šatů," argumentoval tehdy oděn pouze do červeného vězeňského prostěradla přepásaného policejním opaskem.

Převzato ze serveru novinky.cz 14.8.2005.
Naturismus.cz

Naháč za volantem zdolává americké silnice

Po britském naháči Stephenu Goughovi, který se loni vydal napříč Velkou Británií a letos v lednu došel do cíle, přebírá pomyslnou štafetu jeho americký kolega Dave Wolz. Na rozdíl od Gougha Wolz usedává zcela nahý za volant a brázdí americké silnice a dálnice.

USA - 47letý odvážlivec již prostřednictví e-mailu informoval regionální deník Des Moines Register, že v rouše Adamově zdolává své pravidelné cesty na šachové partičky, jichž je velký fanoušek. Zatím ujel 24 400 kilometrů a nechystá se od svého záměru upustit. Předpokládá, že jich letos celkem zláme dalších asi 32 tisíc.

Sranda pro policisty

Wolz byl nahý za volantem již přistižen policií, ovšem kvůli zcela jinému prohřešku. Nesvítila mu totiž světla. Skutečnost, že nebyl oděn do sebemenšího kousku látky prý strážníkům nijak nevadila, naopak nudistického šoféra považovali za legraci k popukání. "Když jsem jim vysvětlil svůj záměr, smáli se," potvrdil Wolz.

Zato ostatní řidiči mu činí nemalé potíže a již několikrát ho udali policii. Dosud se však zadržení obratně vyhýbá..

Převzato ze serveru novinky.cz 14.8.2005.
Naturismus.cz

Nudistku obtěžoval na pláži senior,
urazila ji výše nabídnuté odměny

Teplé počasí dělá divy, o čemž se přesvědčila hlídka brněnské policie ve čtvrtek odpoledne. O pomoc muže zákona požádala na lince 158 třiatřicetiletá žena, kterou měl obtěžovat na nudistické pláži starší muž. A ženu urazila zejména odměna, kterou jí nabízel za milostné sblížení.

Nudistku obtěžoval na pláži senior, urazila ji výše nabídnuté odměny

Pátek 11. května 2012, 9:43 - Brno

“Když si vychutnávala paprsky slunce na pláži Brněnské přehrady, kde nepotřebujete plavky, začal ji obtěžovat starší muž. Své nemravné návrhy doprovodil slíbením finanční odměny za jisté služby. Urážlivost žádosti ještě navýšila nízká výše slíbené odměny,” řekl mluvčí policie Pavel Šváb.

Dotěrného seniora se nudistce sice podařilo odehnat, dostala ale strach, že by na ni opodál mohl čekat. Přivolaní policisté na místě ani v okolí muže už nenalezli. “Ženu tedy pouze poučili o dalším postupu,” doplnil Šváb.

A přidal varování všem ženám. “S nastávající letní sezónou bychom rádi upozornili všechny ženy, aby s ohledem na situaci vždy zvážily vyzývavost oblečení a vyhýbaly se rizikovým prostorám,” uzavřel mluvčí.

Naturismus.cz

Převzato ze serveru Novinky.cz 11.5.2012.

Naturismus.cz