Naturismus.cz
Naturismus.cz
Naturismus.cz
Úvodní stránka
Něco o mě
Nudistická pláž Brno
Cestopis: j. Silva 10
Lodní deník Silva 11
Názor a postřehy
Články z tisku
Odkazy
Ankety
Seznamka
Kontakt
Brno a naturismus
N organizace Brno?
N wellness Modřice
N aquapark Brno
N Riviera Brno
ATC kemp Merkur
Historie n-plavání
Organizace
ČFN
SNO - Ostrava
FKK kemp Úštěk
Jak založit n-pláž
Světové organizace
Akce
Naturista.cz
Sauňáci.cz
Nuda lokality ČR
Natur. tábor 2013?
Chat
Naturistický chat
Dokumenty k tisku
Dokumenty k tisku
Reklama
Wellness Modřice
Seznamka
Naturista.cz - Přirozená radost ze života
FKK kemp Úštěk
Saunaci.cz - Přirozená radost ze života
Česká Asociace Saunérů
SUNATUR - Cestovní kancelář pro naturisty
Naturtravel.cz - Cestovní kancelář pro naturisty
Asociácia slovenských naturistov
Božská Tantra - tantrické masáže, tantrická setkání a kurzy pro ženy.
Prýgl.net
Levné ubytování
Integrovaný Dopravní Systém Jihomoravského Kraje
Integrovaný Dopravní Systém
Klub Českých Turistů
KČT Fénix Brno - Medlánky
Turistika na boso
Turistický deník
Kuřákova plíce
Stydlivý měchýř - Největší český portál o parureze
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Ikonky pro web
Ikonky pro web"Nahý turista" prošel Británií

Stephen Gough

JOHN O'GROATS, 24. ledna 2004 | 17:24 Muž, který během své cesty propagoval nahotu, vydržel osm měsíců bez oděvu. 1363 kilometrů urazil Stephen Gough pouze v botách, ponožkách a starém klobouku. Policie ho kvůli tomu šestnáctkrát zatkla a vsadila dvakrát za mříže, kde strávil pět měsíců.

Někdejší námořník Stephen Gough, známý jako "nahý turista", dokončil svou výpravu, kterou se snažil propagovat lidskou nahotu. Gough je přesvědčen, že nahota je přirozená, a lidem by proto nikdo neměl bránit v možnosti pohybovat se na veřejnosti bez oblečení.

Čtyřiačtyřicetiletý Brit svůj názor demonstroval během túry, kterou zahájil v červnu loňského roku. Rozhodl se přejít celou Velkou Británii s batohem na zádech. Na tom by jistě nebylo nic zvláštního, kdyby Gough na sobě kromě batohu neměl pouze boty, ponožky a starou hučku.

Cesta dlouhá 1363 kilometrů vedla z jihozápadní Anglie do severního Skotska. Neobešla se bez komplikací - britská policie Gougha celkem šestnáctkrát zatkla, obvykle na popud rozhořčené veřejnosti. Gough několikrát stanul před soudem a dvakrát si vysloužil trest odnětí svobody. Za mřížemi strávil dohromady pět měsíců.

Bez oděvu Gough vydržel téměř osm měsíců. Vytrval i během zimního období, ačkoli prosinec přinesl na skotské vrchoviny teploty pohybující se pod bodem mrazu. Po překonání všech překážek dorazil Gough za čtvrtečního soumraku do cíle, skotského městečka John O'Groats. K úspěšnému zakončení cesty mu poblahopřála nejen skupinka starousedlíků, ale i početná suita novinářů, kteří Goughovu výpravu po celou dobu bedlivě sledovali.

Goughova akce totiž mohla vytvořit nový precedent, jelikož žádný britský zákon přímo nezakazuje možnost chodit nahý na veřejnosti. Skutkovou podstatou, která se v britském právním řádu tomuto konání nejvíce blíží, je trestný čin "nemravného obnažování". Ten ovšem vyžaduje, aby odhalování na veřejnosti zahrnovalo buď úmysl napadnout ženu, nebo chování zapříčiňující úlek či úzkost potenciální oběti.

Sám Gough věří, že se ničeho trestného nedopustil. Doufá, že svou túrou přispěje k "potlačení paranoie, kterou společnost ve vztahu k lidskému tělu trpí". Brit dává vinu příliš úzkoprsé výchově. Ta nás prý učí, že nahota je neslušná. Podle Gougha je přitom velice důležité, aby se člověk za sebe nestyděl.

iln, čtk

Naturismus.cz

Převzato ze serveru lidovky.centrum.cz 24.1.2004.

Naturismus.cz