Naturismus.cz
Naturismus.cz
Naturismus.cz
Úvodní stránka
Něco o mě
Nudistická pláž Brno
Cestopis: j. Silva 10
Lodní deník Silva 11
Názor a postřehy
Články z tisku
Odkazy
Kontakt
Brno a naturismus
N organizace Brno?
N wellness Modřice
N aquapark Brno
N Riviera Brno
ATC kemp Merkur
Historie n-plavání
Organizace
ČFN
SNO - Ostrava
FKK kemp Úštěk
Jak založit n-pláž
Světové organizace
Akce
Naturista.cz
Sauňáci.cz
Nuda lokality ČR
Natur. tábor 2013?
Chat
Naturistický chat
Dokumenty k tisku
Dokumenty k tisku
Reklama
Wellness Modřice
Naturista.cz - Přirozená radost ze života
FKK kemp Úštěk
Saunaci.cz - Přirozená radost ze života
Česká Asociace Saunérů
SUNATUR - Cestovní kancelář pro naturisty
Naturtravel.cz - Cestovní kancelář pro naturisty
Asociácia slovenských naturistov
Anděl rovnováhy
Už to máš | Když hledáš a nenacházíš
Božská Tantra - tantrické masáže, tantrická setkání a kurzy pro ženy.
Stella Adi Lalla Krenčejová
Denisa Říha Palečková - lektorka v oblasti vědomé sexuality a intimity.
Škola Umění milování - objevte kouzlo Umění milování!
Mini-mlékárna s farmářskými mléčnými výrobky ze syrového mléka v bio kvalitě.
Prýgl.net
Levné ubytování
Integrovaný Dopravní Systém Jihomoravského Kraje
Integrovaný Dopravní Systém
Klub Českých Turistů
Turistika na boso
Chůze po žhavém uhlí - Teambuilding a osobní rozvoj
Turistický deník
Kuřákova plíce
Stydlivý měchýř - Největší český portál o parureze
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Ikonky pro web
Ikonky pro webPovídání o prvním ročníku nudi-plavání v Brně a nejen o něm

Petr Dorazil, 28.března 2004

Místo konání Gym Leon Fitness centrum, Přístavní 38 (vstup halou hotelu Santon).

pátek 26.3.2004, 19-20hod.

V posledních měsících se v kruzích brněnských nudistů a naturistů, zejména pak prostřednictvím internetu (www.naturismus.cz, www.kluby.quick.cz/klub.asp?klID=1510), přetřásá situace kolem neexistence místního klubu nudistů a naturistů a zvláště pak nemožnost zimního nudi-koupání v krytém bazénu a dalšího nudi-vyžití mimo letní sezónu. Na druhou stranu není tajemstvím, že v Brně také existuje snaha o zřízení takového plavání (www.naturismus.cz/?stranka=bazen), stejně jako snaha iniciovat vznik klubu, který by mohl samovolně vyrůst ze společnosti lidí, jež se budou zimního nudi-plavání účastnit a budou mít chuť a vůli setkávat se i při různých jiných příležitostech v průběhu celého roku. Zainteresovaní vědí, o čem je řeč. Uplynulý pátek 26. března se zdá být možným mezníkem ve vývoji situace. V tento den se totiž první zimní plavání naháčů v Brně opravdu uskutečnilo.

Ale pěkně po pořádku. Vzhledem k nemožnosti získat v pozvolna končící lázeňské sezóně pronájem volné hodiny v některém z bazénů patřících pod správu Lázní města Brna, rozhodli se organizátoři akce zkusit využít jiné možnosti. Jednání o pronájmu některého ze školních bazénů by zřejmě do příchodu teplého počasí nepokročilo dost daleko a tak bylo rozhodnuto zkusit bazény hotelové. Volba padla mimo jiné na hotel Santon a jak se ukázalo, nebyla to volba špatná. Hned v úvodu však musím říct, že bazén není ve správě hotelu, jak se může na první pohled zdát, ale je provozován soukromou fyzickou osobou pod hlavičkou Gym Leon Fitness na adrese Přístavní 38. S hotelem Santon má společnou toliko budovu, ve které sídlí, a tudíž se k zařízení fitness centra s bazénem vstupuje přes hotelovou vstupní halu.

Stylové rodinné n-sousoší před vstupem do hotelu.Je pátek večer, soumrak začíná pozvolna padat na město a já vyrážím na místo srazu před hotelem. Počasí dává jasně najevo, že to s jarem nebude tak vážné, byť začalo už skoro před týdnem. Ledový vzduch, poryvy větru a tu a tam něco mokrého do tváře volá po rukavicích, šále a čepici. Po čtvrthodince jízdy a pár minutách chůze se ukazuje, že jsem na místě první a tudíž mám čas na krátkou obhlídku okolí. Ta se omezí pouze na „objevení“ stylového sousoší nahé rodiny na parkovišti před hotelem. Je to skutečně symbolické a tak udělám narychlo amatérské foto a pak už honem do tepla. Po chvilce se dostaví další dva kolegové a tak máme do příchodu zbytku ohlášené sestavy dost času probrat naše záležitosti. Nebudu zastírat, že naši náladu velmi pozvedl dopis od ředitele Lázní m. Brna, JUDr. Česlava Gojného, který jsme toho dne obdrželi, ale o tom až úplně nakonec.

S blížící se sedmou hodinou se trousí první lidé. Většinou z Brna nebo blízkého okolí, jeden z přítomných je dokonce ze Slovenska. Ne všichni přihlášení se nakonec dostavili, takže nás je místo čtrnácti pro začátek devět, z toho čtyřčlenná rodina se dvěma dětmi. Minutku po sedmé se rozhodujeme neztrácet drahocenný čas čekáním na opozdilce a jdeme na to.

Po zazvonění u bočních dveří vedle hotelové recepce vstupujeme do recepce fitnessu, kde nás vítá sympatická mladá recepční. Doplácíme zbytek pronájmu (záloha byla složena dva dny předem), bereme zámky ke skříňkám a uháníme k šatnám. Vzhledem k počtu přítomných je rozhodnuto neblokovat zbytečně obě šatny a tak pod záminkou netrhat rodinu :o)) míříme svorně do šatny pánské. Devět lidí, tři sprchy, trocha chaosu a strkání a už jsme u bazénu. Plocha 4×12 m, hloubka příjemných 130 cm. Pro nás devět tak akorát. Voda skutečně slaná (zda mořská, jak tvrdí reklama, těžko říct, každá sůl byla kdysi v moři). Zdá se být poněkud chladná, ale kdo se hýbe, nemrzne. Teploměr na zdi drze tvrdí něco o 27 °C, ale moc bych mu nevěřil. Stačí čtyři pět líných temp a jste na opačném konci. Ještě dotaz, zda chceme tlumené osvětlení, ale to už jsou všichni ve vodě a nikdo nevidí důvod proč pořádně nesvítit. Dva odvážlivci berou plavecké brýle, ale na vážné plavání to skutečně moc není. Kdo by se snad přece jen bál, že bude vidět jeho pozadí pod hladinou, strachuje se zbytečně. Voda mírně opaleskuje, snad díky soli, a tak i s brýlemi plavec spatří překážku v podobě mrskajícího se zadku skutečně na poslední chvíli. Po většinu času odkládám tedy plavecké dioptrické „popelníky“ a mžourám kolem bez brýlí. Zůstat nad hladinou se dnes vyplatí.

Bazén nejvíc využijí děti. My starší se spíše shlukujeme u okrajů a povídáme si o všem možném. Kdo kam v létě chodí a jezdí k vodě, kdo kdy a kde byl naposledy plavat v bazénu, vzpomene se na liberecký aquapark, jaký v Brně nemáme :o( a tak dále a tak dále. Asi po čtvrthodince se dostaví desátý účastník dnešní premiéry. Z hovoru vyplývá, že ne všichni přítomní se dostavili po přihlášení se přes e-mail, někdo přišel jen tak, když na poslední chvíli na internetu četl naši pozvánku. Mezi rácháním ve vodě se shodujeme v názoru, že brněnský klub by byl dobrou věcí, ale nemůže vzniknout jen tak z popudu jednotlivce. Je nutný zájem lidí scházet se. Pak se dají dohromady víceméně spontánně. Nejsme tu však kvůli povídání, ale kvůli koupání. Tak honem ještě pár temp. Čas je ale neúprosný, blíží se osmá a my pomalu míříme pod sprchy. Teď už se to obejde bez tlačenice, v pohodě se vystřídáme a u skříněk vládne svorná pohoda. Oblékáme se, když tu přichází nějaký muž s malým synem na poslední dnešní hodinu. Než odejdeme, jsou už ve sprchách. Snad se moc nedivili, nebo si možná ani nevšimli, že tu není ryze pánské osazenstvo. Pokud ano, možná mají o čem přemýšlet :o)) .

V recepci bazénu rezervuji další páteční termín, tj. 2. dubna, opět mezi 19. a 20. hodinou. Po chvíli jsem venku v hotelové hale. Je čas prohodit posledních pár slov. Shodujeme se, že to pro začátek nebylo tak špatné. Většina přítomných by si to podle svých slov ráda zopakovala. Většinou však ne každý týden, ale spíš jednou za 14 dní. Nejen, že nemá každý tolik času, ale padesát korun týdně za osobu ve vícečlenné rodině může být pro rodinnou pokladnu docela hodně. Navrhujeme, aby se při účasti nad deset lidí nebo ve větším bazénu dávala dětem poloviční sleva. To už je ale poslední myšlenka tohoto večera a společnost se pomalu rozchází k domovům.

Věříme, že příště přijdou další zájemci. Kapacita je max. patnáct lidí, pokud by nebyli všichni naráz ve vodě tak snad i dvacet. Hodina stojí 500 korun, takže podle počtu přítomných se odvíjí cena za osobu. Fitness centrum disponuje kromě bazénu také posilovnou, jedním soláriem a především saunou. Jednotlivé prostory jsou oddělené chodbou, kterou se musí z jednoho místa do druhého přecházet. Pokud by se však pronajala poslední hodina či dvě (od 20 do 21, popř. od 19 do 21 hodin) nebyl by problém mít také saunu a smět přecházet mezi saunou a šatnami, resp. bazénem bez plavek. Alespoň podle příslibu slečny na recepci. Záleží tedy pouze na počtu zájemců a na domluvě.

Můj dojem z celé akce je veskrze pozitivní. Sešla se malá, ale příjemná společnost. Lidé si přišli zaplavat a mohli si spolu popovídat. Nikdo nikoho neobtěžoval a všichni byli velmi srdeční. Přítomnost zmiňované rodiny pak dala celé akci punc opravdovosti, což nás potěšilo ze všeho nejvíc. Kdo bude chtít přijít, je na dalším plavání vítán (www.naturismus.cz/?stranka=bazen). Pokud bude zájem trvat, budeme dál pronajímat páteční večery, které jsou patrně pro většinu nejvíce přijatelným termínem. Proto neváhejte a hlaste se.

A pro ty, kdo si myslí, že tak malý bazén není nic moc, mám dobrou zprávu. Plavání naháčů ve větším bazénu zdaleka není ztraceno. Po řadě dotazů od brněnských nudistů a naturistů se nám všem dostalo ucelené, naprosto jasné a pozitivní odpovědi od ředitele lázeňského provozu na ulici Rašínova, JUDr. Česlava Gojného. Jeho dopis v úplném znění si můžete přečíst zde (www.naturismus.cz/dokumenty/lmb.doc). Troufám si tvrdit, že se jedná o zásadní obrat v situaci a zbývá pouze dodat, že záleží pouze na nás, zda a jak dokážeme této příležitosti využít. Takže nashledanou příští pátek v bazénu na Přístavní a nebo ve větší sestavě snad už od začátku letošního září pod střechou Lázní města Brna.


Nuda plavání v bazénu Gym Leon

Nuda plavání v bazénu Gym Leon

Naturismus.cz