Naturismus.cz
Naturismus.cz
Naturismus.cz
Úvodní stránka
Něco o mě
Nudistická pláž Brno
Cestopis: j. Silva 10
Lodní deník Silva 11
Názor a postřehy
Články z tisku
Odkazy
Kontakt
Brno a naturismus
N organizace Brno?
N wellness Modřice
N aquapark Brno
N Riviera Brno
ATC kemp Merkur
Historie n-plavání
Organizace
ČFN
SNO - Ostrava
FKK kemp Úštěk
Jak založit n-pláž
Světové organizace
Akce
Naturista.cz
Sauňáci.cz
Nuda lokality ČR
Natur. tábor 2013?
Chat
Naturistický chat
Dokumenty k tisku
Dokumenty k tisku
Reklama
Wellness Modřice
Naturista.cz - Přirozená radost ze života
FKK kemp Úštěk
Saunaci.cz - Přirozená radost ze života
Česká Asociace Saunérů
SUNATUR - Cestovní kancelář pro naturisty
Naturtravel.cz - Cestovní kancelář pro naturisty
Asociácia slovenských naturistov
Anděl rovnováhy
Už to máš | Když hledáš a nenacházíš
Božská Tantra - tantrické masáže, tantrická setkání a kurzy pro ženy.
Stella Adi Lalla Krenčejová
Denisa Říha Palečková - lektorka v oblasti vědomé sexuality a intimity.
Škola Umění milování - objevte kouzlo Umění milování!
Mini-mlékárna s farmářskými mléčnými výrobky ze syrového mléka v bio kvalitě.
Prýgl.net
Levné ubytování
Integrovaný Dopravní Systém Jihomoravského Kraje
Integrovaný Dopravní Systém
Klub Českých Turistů
Turistika na boso
Chůze po žhavém uhlí - Teambuilding a osobní rozvoj
Turistický deník
Kuřákova plíce
Stydlivý měchýř - Největší český portál o parureze
Valid HTML 4.01 Transitional
Valid CSS
Ikonky pro web
Ikonky pro webPovídání o druhém ročníku nudi-plavání v Brně

První zážitky z n-plavání na novém místě:

5.září 2004
V pátek 3.9.2004 se v Lázních města Brna, Rašínova 12 (v centru města, 100 m od náměstí Svobody) uskutečnilo první n-plavání. Přestože před začátkem ve vstupní hale postávalo jen několik jedinců, nakonec se počet plavců ustálil na číslici 20
2 ženy, 3 děti a 15 chlapů.

Začátek byl stanoven na 20.00 hodinu. Příjemným překvapením už v úvodu bylo, že nám paní pokladní umožnila vstup do bazénu o 10 minut dříve. Další, opět příjemné překvapení na nás čekalo ihned po vstupu, kdy jsme mohli z výšky několika metrů pohlédnout na modrou hladinu oválného bazénu se širokým schodištěm pro vstup do vody připomínajícím starověké lázně.

Přestože jsou zde šatny a sprchy pro pány a dámy, dohodli jsme se na šatně společné.

Obdobně tomu bylo i se sprchami u bazénu.

Teplota vzduchu měla v pátek přibližně 30 stupňů, voda byla asi o 4 stupně chladnější, což byly naprosto ideální podmínky.

Kdo měl v úmyslu „proplavat“ celou dohodnutou hodinu, měl možnost. Lákadlem i pro skalní plavce však byla vířivka, která je v provozu 2x 10 minut za dobu plavání. Vířivka je pro 20 lidí, takže po dobu 2x 10minut byl bazén úplně prázdný a ve vířivce se horečně diskutovalo.

Nejvíce si koupání pochvalovaly 3 děti, které se již nyní těší na příští plavání. Nejmladší 5-letý účastník zde dokonce učinil své první plavecké pokusy a zvládá uplavat již 10 metrů. Ke konci si plaval dokonce v největší hloubce. Vysvětlit mu v závěru plavání, že zítra sem jít plavat nemůže, bylo na dlouhodobou diskusi.

Protože zpáteční cesta do 80 km vzdáleného domova probíhala v debatě kolem vydařené akce, ani jsme málem nepostřehli, že jsme doma.

Takže naháči pokud budete mít v pátek večer cestu do centra Brna, příjďte se podívat na Rašínovu 12, určitě to bude stát v partě bezva lidí za to. Kapacita bazénu je dostatečná, a 40 lidí bez problémů pojme.

Na další páteční setkání se již těší prvních 20 n-plavců.

Váš Radovan Jelínek. Naturismus.cz

5. října 2004
Milí naháči z Brna a okolí.

Po několikaleté přestávce se nám opět podařilo obnovit zimní N-plavání v bazénu v Brně. Dnes, po pěti pátečních plavání bych Vás rád informoval jak to v lázních na Rašínově chodí.

Vstup do bazénu máme umožněn každý pátek od 19.45 hodin do 21.00 včetně převlékání. Pokud je někdo s převlékáním rychlejší a je u bazénu před 20.00 hodinou, požádal nás pan plavčík, abychom použili k zahalení ručník, ať plavkáče nerušíme. Zatím toto „opatření“ bez problémů dodržujeme a nesetkal jsem se s žádnou negativní reakci, ať již ze strany plavkáčů, tak ze strany pana plavčíka. Bazén opouštíme na pokyn v 20.45 hodin, abychom v 21.00 jako poslední návštěvníci bazén opustili.

Na prvním letošním N-plavání 3.9.2004 se nás sešlo celkem 20. Další návštěva byla 15 a třetí pouze 9 lidí. Připouštím, že jsme s plaváním začali asi dříve a hezké počasí nám moc nepřálo, ale vyjednáváním o odložení až na říjen by jsme mohli o plavání přijít úplně.

Na následujících plavání se nas sešlo již 24 a minulý týden dokonce 26. Toto je počet, kdy se při ceně vstupného za jednotlivce na provoz nedoplácí. Takže z mé strany začíná být spokojenost. Kapacita bazénu je cca 50 lidí, ale pro pohodu všech bych byl nerad abychom překračovali kapacitu 35 lidí.

Velmi potěšující pro mne za dosavadní dobu plavání bylo, že nás navštívil i pan Antonín Konečný (Abel) a dokonce již 2x mladý pár z 90 kilometrů vzdálené slovenské Senice.

Celkově se na všech N-plavání již objevilo 38 lidí. Tento počet je na začátku znovuobnovení N-plavání v Brně více než optimistický a věřím, že i Brňáci si zimní
N-plavání oblíbí.

S přáním pohody
Radovan Jelínek a www.sauna-athena.cz

Nuda plavání v bazénu městských lázní na Rašínové 12 v Brně.

Naturismus.cz
Naturismus.cz